03-3741400 התקשרו עכשיו

בפוסט הבא נציג את את המושג Duty Cycle וכיצד הוא משפיע על מערכת RFID, מה יתרונות של שימוש והכרת המושג בתוך המערכת.

Duty Cycle או בעברית ‘מחזור פעילות’ הוא מושג הקשור לקורא ה RFID ומתאר את כמות הזמן שהקורא משדר בפרק זמן.

Duty Cycle נמוך מתואר בדרך כלל כאשר הקורא עובד לפרק זמן מאוד קצר. באופן כללי  נמדד בשניות ומכן ניתן להבין בצורה יותר מוחשית את המושג. מכיוון שמרבית הקוראים מוגבלים לקריאה של כמה מאות תגים לשנייה אין באפשרות המשתמש לשים לב שהתג לא באמת נקרא כל מילי שנייה ולכן המשתמש מקבל תחושה שהתג נקרא ללא הפסקה ובזמן אמת.

היתרונות הבולטים בשימוש במחזור פעילות נמוך:

  1. הפחתה בכמות צריכת החשמל: קורא RFID יכול להגיע ל 12 וואט של מתח קיר כאשר מדובר בשימוש בעוצמת שידור גבוהה. מתח הקיר חייב לספק מתח קבוע DC לקורא על מנת שהוא יתפקד בצורה תקינה (בעזרת שנאי). כאשר מדובר על שימוש בסוללה, Duty Cycle נמוך יפחית את צריכת החשמל מהסוללה.
  2. הקורא מתחמם פחות: ככל שהקורא עובד יותר כך אנרגיית החום הנצברת בתוכו גדלה. זה בדרך כלל נכון כאשר מספקים 12 וואט של מתח קבוע בשביל להפיק 1 וואט של RF. ה 11-10 וואט מתורגמים לחום.

למרות היתרונות המצוינים מעלה שימוש ב- Duty Cycle נמוך מתאים לחלק מישומים של אפליקציות מאוד ספציפיות. כאשר מבצעים פרויקט יש לבחור את הזמן הרצוי תוך שימוש ושיכלול כל הפרמטרים הדרושים לטובת המערכת על מנת להוציא את התוצאה הטובה ביותר.

ניתן לבצע יישומים רבים ומגוונים תוך התחשבות במחזור הפעילות. במדינות רבות קיימות הגבלות המתייחסות למושג ומגדירות מה משך הפעילות שניתן לעבוד עם קורא בתנאים שונים עם התחשבות בעיקר בגורמים הסביבתיים. לדוגמא ניתן לראות בדרישות משרד התקשורת בישראל סעיפים המתייחסים למושג המוצג (הסבר נרחב בכתבה על “אישורי תקשורת ועוד”).

לעוד פרטים בנושא ניתן ליצור קשר עם צוות רידבי. בנוסף תוכלו להיכנס לערוץ הפייסבוק שלנו או לערוץ היוטיוב ולהמשיך לעקוב אחר תכנים נוספים.

ליצירת קשר לחץ כאן 

צור קשר
close slider