03-3741400 התקשרו עכשיו

שימוש במערכת RFID כוללת מגוון רחב של יישומים אפשריים. ניתן למצוא חברות אשר לכל חברה יש את הטכניקה שהיא מובילה בהקשר של האופן בו אוספים את הנתונים, הטכניקות הפופולריות בעולם הן:

  1. ע”י הצבת קוראים סטטים אשר מקובעים ומכוונים לאזור מסויים ובאזור הזה מתבצעת קריאת הנתונים. בדרך כלל המערכת מוזנת דרך מתח קיר.
  2. שימוש בקורא ידני, שיטה בה נדרשת התערבות אדם. קורא שאפשר לנייד אותו ולכוון אותו לאזור ענין ובעת לחיצה על כפתור לקבל את הקריאות מאותו האזור, בדרך כלל המערכת מקבלת את המתח מסוללה.

בשתי הטכניקות המצויינות בדרך כלל רכיבי החומרה מתקשרות עם מערכת מידע או כל תוכנה אחרת שתומכת, המחוברת לרשת שיתופות או לרשת סגורה.

כעת שאנחנו מכירים את הטכניקות בואו ונצלול לעומק ונבין מה הקווים המנחים של כל יישום ושימוש במערכת מסוגים המצויינים מעלה.

קורא ידני:

קוראים ידניים משלבים בתוכם קורא RFID ואנטנה שמחוברת באופן מובנה. הקורא בדרך כלל ארוז בצורה ארגונומית ומתאים לממשק אדם-מכונה, בנוסף לתנאי עבודה קשים. כאשר אנו נהייה מעוניינים לאתר פריט ספציפי יהיה עלינו לקחת את הקורא לגשת לאיזור בוא אנו חושדים ששם הפריט ונפעיל את הקורא. נסרוק איזורים שאנו חושדים שהפריט נמצא עד אשר נמצא אותו. השאלה הגדולה שעולה באיזה סוג קורא נשתמש? הרבה פעמים התשובה תלויה בסביבה בה הפריטים ממוקמים ובשיטת העבודה אשר נבחר ליישם את הפרויקט.

קורא קבוע:

כאשר מדובר על פתרונות מורכבים יותר בדרך כלל הפתרון כולל קוראים או מערכת סטטית. היתרון הגדול והמשמעותי בקורא סטטי הוא האוטומטיות והיכולת לקבל אינפורמציה בזמן-אמת ללא התערבות אדם. הקורא הסטטי אינו נייד וממוקם באיזורים אסטרטגים שבהם נרצה לאתר את הפריטים. בדרך כלל הפתרונות מיושמים בצורה של שערים בנקודות קריטיות או בצמתיים ראשיים, וכאשר פריט עובר דרך השער המערכת מאתרת את הפריט ואוספת את המידע הרלוונטי. יתרון נוסף זה היכולת לאתר תנועה של פריטים וסחורות באמצעות הקוראים הסטטים בשונה מהקורא הידני.

קוראים קבועים בדרך כלל מחוברים אל מספר אנטנות דבר המגדיל בצורה משמעותית את שטח הכיסוי ויכולת הניטור של הפריט במרחב. לדוגמא, ניתן למקם קורא עם שתי אנטנות בצידי הדלת ברגע שמסמך/חפץ עובר את הדלק נכנסת רשומה ופעולה אשר מתעדת את התנועה של הפריט. בנוסף ניתן לנטר גם את מימד הכיווניות, כלומר ניתן לדעת אם הפריט נכנס או יצא מאזור מוגדר ע”י הגדרת אלגוריתם בשילוב חומרה.

לסיכום, הקורא ידני מביא לחיסכון בחיפוש אחר פריט או מוצר באיזור ענין שאנחנו חושדים שהוא קיים אך מצריכה התערבות אדם. ליישום פתרונות אוטומטים באיסוף מידע ומעקב אחרי פריטים נידרש בהתקנה קבועה של קוראים ואנטנות סטטיים והגדרת לוגיקות בתוכנה. בכל פיתרון שבוחנים יש לבצע בדיקות ותהליך אפיון מקדים על מנת להתאים את המערכת המתאימה ביותר לפרויקט ולהגיע לתוצאות הרצויות.

לעוד פרטים בנושא ניתן ליצור קשר עם צוות רידבי. בנוסף תוכלו להיכנס לערוץ הפייסבוק שלנו או לערוץ היוטיוב ולהמשיך לעקוב אחר תכנים נוספים.

ליצירת קשר לחץ כאן 

צור קשר
close slider