03-3741400 התקשרו עכשיו

מאות או אולי אפילו אלפי כלי עבודה השווים אלפי שקלים מונחים על המדף במחסן או בקופסאות העבודה. למרות השווי הגובה של הציוד, קיים קושי לנהל ולבצע מעקב אחר הציוד הזה עקב סרבול או חוסר יכולת להטמיע מערכת למעקב בצורה מסודרת.

בפוסט הבא נציג כיצד RFID יכול לסייע במעקב אחרי הציוד ולחסכון מאות ועד אלפי שקלים! 

ניהול כלי עבודה, ציוד בדיקה, או מכשירים אחרים הינו תהליך מסורבל אשר דורש מתן תשומת לב גבוהה מהארגון. בארגונים גדולים קיימים מאות או אלפי פריטים אשר נדרשים בתהליך של רישום שליטה ובקרה. באמצעות הצמדת תג RFID ניתן לבצע את תהליך המעקב והבקרה בצורה אוטומטית. כך למעשה ברגע שהפריט עוזב את המתחם או נקודת הענין, ניתן לדעת זאת או לחילופין כאשר הפריט מגיע למקום אחר ניתן גם לדעת זאת.

בשביל להצליח בתהליך ניהול יש להשתמש במערכת RFID אשר כוללת תגים ייעודיים, קוראים, אנטנות, כבלים, וכמובן תוכנה אשר הלקוח יכול לתקשר עם המערכת.

קיימות 4 טכניקות לנהל את התהליכים באמצעות RFID והם: איסוף פריט (ברגע לקיחת הפריט ויצירת אירוע), מערכת למעקב אחר מלאי בזמן אמת, מערכת למעקב אחר אירועי כניסה ויציאה, ומערכת לניהול היסטוריית הפריטים.

בחירת התג הינו חלק חשוב בהצלחה בקריאת הפריט, ולכן יש לבצע בחירה של תג אשר יכול לעבוד בתנאי העבודה הדרושים של כלי העבודה, ובנוסף במקרים מסוימים להתמודד עם יכולת קריאה גם על חלקי מתכות (שידוע שהן חולשה למערכת מסוג RFID) . קריטריון נוסף וחשוב הוא מרחק הקריאה שיש לקרוא את התג בשביל למקסם את התוצאות ולהשיג רמת אמינות גבוהה של מערכת.

לשימוש בטכניקת הקריאה גם תפקיד חשוב ומכריע, קיימות שתי שיטות לביצוע קריאת התגים/פרטים:

1. בצורה סטטית, צורה בה האנטנות והמערכת מותקנת ולא זזה, מערכת שלרוב עובדת בצורה אוטומטית הנקראת בהגה המקצועית Hands-Free RFID.
2. מערכת דינמית אשר בדרך כלל מבוססת על קורא ידני, בדומה לקורא ברקודים נצטרך להגיע קרוב לפריט ולבצע קריאה.

לסיכום, מערכת RFID מקנה יכולות מתקדמות בהיבט ניהול כלי העבודה/צב”ד הקיים בארגון. ניתן לבצע מעקב ובקרה אחרי הציוד מבלי לערב אדם ובצורה אוטומטית ובכך למעשה לדעת בכל רגע נתון מה קרה עם הציוד מי לקח, לאן לקח, ובמידה ולא החזיר.

תוכלו להיכנס לערוץ הפייסבוק שלנו או לערוץ היוטיוב ולהמשיך לעקוב אחר תכנים נוספים.

ליצירת קשר לחץ כאן 

צור קשר
close slider