03-3741400 התקשרו עכשיו

בכתבה הבאה נסביר מהו מחסן חכם, איזה מערכות כוללות במחסן חכם ואיך ניתן להפוך את המחסן שלכם לקצת יותר חכם ממה שהוא היום.

מחסן חכם הוא הוא למעשה תרכובת של כמה טכנולוגיות משולבות אשר באמצעותן ניתן להפוך תהליכים לאוטומטיים ובמקרים מסוימים אף לאוטונומיים. בדומה לבית חכם בתחום IoT שניתן לשלוט על חפצים שונים או לכוונם על מנת לתת לנו שירות מבלי שנצטרך להתאמץ – כך גם המחסן החכם. הטכנולוגיות המוטמעות בדרך כלל עובדות יחד ומעלות את הפרודוקטיביות והיעילות במחסן וממזערות פעולות מסוימות.

בדרך כלל ניתן לראות עובדים מסתובבים עם רשימות אוספים ומלקטים פריטים, מכינים אותם למשלוח ומבצעים עדכונים במלאים לטובת עדכון מערכות המידע. כאשר המחסן עובר הסבה מלאה למחסן חכם, ניתן לראות רובוטים אשר מבצעים את אותה העבודה בצורה מדויקת, מהירה ויעילה יותר.

ניתן היום לראות טכנולוגיות רבות המיושמות במחסנים רבים, לדוגמא המחסן האוטומטי של חברת AMAZON, חברות המתמחות בבניית רובוטים אשר יודעים לבצע משימות מורכבות במחסן, ישומים מעולם ה IoT, והבינה המלאכותית תופסים מקום משמעותי בניהול לוגסיטי בישראל ובעולם.

טכנולוגיה רלוונטית יותר מתמיד אשר באמצעותה ניתן לשלוט בפריטים במחסן היא טכנולוגיית RFID, באמצעות הצמדה של רכיבי ה RFID ניתן לבצע איתור של פריטים ואיסוף אינפורמציה בזמן אמת ללא התערבות אדם. בלחיצת כפתור אחת ניתן לבצע סריקה פיזית של המחסן על מנת לזהות מיקום פריט ספציפי. רבות שימוש בקורא הברקוד מקשה על קריאת המוצר, ובמקרה זה ל RFID יתרון משמעותי.

בעזרת חברת רידבי בע”מ נוכל לקדם ושלפר את תהליכי ניהול והבקרה במחסן באמצעות הטמעת טכנולוגית RFID בצורה גמישה ונוחה ללקוח ולהפוך תהליכים ליותר אוטומטית ולחסכון זמן וכסף רב!

בנוסף תוכלו להיכנס לערוץ הפייסבוק שלנו או לערוץ היוטיוב ולהמשיך לעקוב אחר תכנים נוספים.

ליצירת קשר לחץ כאן 

צור קשר
close slider